O mnie : Mariusz

O mnie

 

Witam Was ,Drodzy Internauci!!!

Nazywam się Rokicki Mariusz, mam 38 lat.

Jestem takim samym człowiekiem jak Wy, różnimy się tylko tym, że 18 lat temu moje życie zmieniło się drastycznie. Przez kolejne lata nie potrafiłem sobie wyobrazić, jak mam dalej żyć. Chwila nieuwagi, brak wyobraźni, jeden skok do wody i diagnoza : złamanie kręgosłupa z uszkodzeniem rdzenia kręgowego na wysokości C 4 - C 5. 
Złość okropna na siebie, świat , Boga i wszystkich wokół. Do tego słowa lekarza:

"Nigdy nie usiądziesz, nie staniesz, nie pobiegniesz..."?

Jakby było mało okazało się, że nie mogę wrócić do swojego własnego domu. Znaleźli mi miejsce w Domu Pomocy Społecznej.
Pierwsze lata po wypadku przeżyłem jak w letargu, straciłem wszystko to co było mi kiedyś ukochane. Wokół sami obcy ludzie, którzy na szczęście w krótkim czasie stali się dla mnie tak bliscy jak rodzina.
Po latach obojętności i buntu zacząłem zauważać starania otaczających mnie ludzi, którzy z uporem i cierpliwością uświadamiali mnie, że moje życie jeszcze się nie skończyło ,a co najważniejsze nie dają mi odczuć że jestem niepełnosprawnym tylko normalnym człowiekiem który ma troszkę trudniej niż inni i to dodaje mi sił każdego dnia.
Jestem świadomy tego że już nigdy nie stanę na własnych nogach i nie pójdę do pracy ale na szczęście Pan Bóg obdarował mnie czymś, co niektórzy nazywają talentem a dla mnie to mój świat i moja praca. Przelewam na papier moje myśli, marzenia, fantazje, piszę przede wszystkim teksty piosenek. Kiedyś pisałem za pomocą innych , teraz dzięki rehabilitacji i pomocy bliskich mi osób piszę samodzielnie na komputerze. 
Na tej stronie chciałbym między innymi pokazać Wam próbki moich tekstów. A jeśli dobry los sprawi, że komuś one się spodobają to być może dzięki Wam naprawdę zacznę pracować jak większość z Was. 

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia mojej strony.

Komantarze

copyright © 2013 www.mariuszrokicki.pl

Rokicki Mariusz Ul. Wyścigowa 16 m1, 26-600 Radom

projekt i wykonanie: www.zaginionestudio.pl